Naše akce

Malý turistický sraz v Náměšti nad Oslavou 2023

Malí a velcí turisti z dětských domovů přijeli na třídenní poznávání okolí Náměště nad Oslavou, které pro ně zorganizoval náš dětský domov. Ubytovaní byli v Rekreačním středisku Jiskra, kde relaxovali a užili si spoustu zábavy. Během pobytu se uskutečnil turistický výšlap na vrtulníkovou základnu v Sedleci, procházka po zajímavostech Náměště nad Oslavou a prohlídka zámku. Všichni turisti odjížděli s dobrou náladou a vysportovaným tělem.

Více zde

Den otevřených dveří DD Klubíčko – Náměšť nad Oslavou

Každoročně pořádáme pro širokou veřejnost Den otevřených dveří, kdy si návštěvníci mohou prohlédnout interiér dětského domova a přilehlou přírodní zahradu. Ani v letošním roce to nebylo jinak. Pro děti byl připravený celodenní program – soutěže, dílničky, skákací hrad a novinka fotokoutek. V dopoledních hodinách k nám zavítaly děti z MŠ a ZŠ. Odpoledne se přišla podívat veřejnost a navštívili nás naši sponzoři a partneři. Samozřejmostí bylo i bohaté občerstvení. Tak zase za rok!

Více zde

Florbalový turnaj OKURKOVÁ LIGA ve Znojmě

Naši kamarádi z DD Znojmo nás pozvali na florbalový turnaj. Měli jsme natrénováno, a tak jsme výzvu přijali. Možná nakonec litovali, protože jsme s družstvem starších vyhráli první místo, měli jsme i nejužitečnějšího hráče, pouze mladším se moc nedařilo, skončili poslední, ale do příště natrénujeme a všechny porazíme.

Více zde

Zastávka vlaku Revolution train

Děti z Hrotovic naskočily na zastávce v Moravském Krumlově do vlaku Revolution train, jehož cílem je zapůsobit a ovlivnit pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat „cestující“ k pozitivním životním volbám.

Více zde

Celostátní přehlídka Nejmilejší koncert 2023

Děvčatům z Hrotovic se podařilo postoupit se svým vítězným tancem „HIP HOPem“ do  Celostátní přehlídky vybraných vystoupení z regionálních kol „NEJMILEJŠÍ KONCERT 2023“ do Prahy.

Více zde

Atletické závody v Uherském Hradišti

Děti z Hrotovic se zúčastnily atletických závodů na stadionu v Uherském Hradišti. Pořádajícím byl  Dětský domov Uherský Ostroh. Naše skvělé atletky a atleti si odvezli plno cenných kovů a v konkurenci 15 dětských domovů se umístili na celkovém 2. místě.

Více zde

Malá kopaná v Uherském Hradišti

S našimi dětmi jsme se zúčastnili Regionálního kola v malé kopané pro děti a mládež dětských domovů 2023, které se konalo v Uherském Hradišti. Pořádajícím byl Dětský domov Uherský Ostroh. Sešlo se 13 herně zdatných týmů a nám se po těžkém boji podařilo získat pěkné 7. místo.

Více zde

Den otevřených dveří DD Klubíčko – Hrotovice

Den otevřených dveří se konal pro širokou veřejnost na pracovišti Hrotovice poprvé a podle ohlasů návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout interiér dětského domova a přilehlou zahradu, se vydařil. Počasí nám přálo, občerstvení bylo vynikající, zábavy bylo dostatek a hosté vypadali spokojeně. Tak zase za rok!

Více zde

Nejmilejší koncert 2023

Děvčata z Hrotovic jsou skvělá, vyhrály s „HIP HOPem“ v kategorii Tanec první místo!!!!

Nejmilejší koncert je organizován pod hlavičkou Federace dětských domovů České republiky – F.I.C.E. , která pověřuje organizací Nejmilejšího koncertu jednotlivé dětské domovy. V letošním roce padl výběr na DD Mikulov. Celá akce slouží k propagaci výsledků zájmové činnosti dětí z dětských domovů a práce jejich zaměstnanců v oblasti hudební, taneční, literárně dramatické a muzikál.

Více zde

Pálení čarodějnic

Poslední dubnová noc je spojená s tzv. pálením čarodějnic. Tento zajímavý zvyk pochází z předkřesťanských dob, kdy se věřilo, že v noci z 30. dubna na 1. května mají zlé síly větší moc než kdy jindy. A protože čarodějnici lze, podle lidových pověr, zahubit jenom ohněm, zapalovaly se navečer hranice a my byli u toho v Hrotovicích i v Náměšti nad Oslavou, abychom čarodějnice odehnali a oslabili jejich moc.

Více zde

Výlet do Aqualandu Moravia

Tentokrát si vodní zábavu v bazénech a na atrakcích užily děti z Hrotovic.

Více zde

Soutěž Zdravá 5

CLUBKUCHAŘŮ z Hrotovic se zapojil tvarohovým bezlepkovým CLUBKO-LÁČEM  do soutěže Zdravá 5 NF Albert, která je zaměřená na oblast zdravé stravy. Úkolem bylo nejenom příprava pokrmu, ale také obdarování.  Koláč se vydařil a všem moc chutnal, zejména nejmladším dětem. Jedinou chybou na kráse bylo, že ho bylo málo!!!!

Více zde

Potravinová sbírka Albert

Potravinová sbírka pro DD Klubíčko proběhla v prodejně Albert, Modřínová 694, Třebíč.  Sešlo se 453 kg trvanlivých potravin,  které obohatí  jídelníček našich dětí. Děkujeme všem, kdo do potravinové sbírky přispěli.

Více zde

Florbalový turnaj „Florbálek“

Náš dětský domov pořádal pro děti z dětských domovů již IX. ročník „Pokusu o florbalový turnaj“ FLoRBáLeK, kterého se zúčastnilo 8 dětských domovů. Svoji návštěvou nás poctili radní Kraje Vysočina pro školství Jan Břížďala a starosta města Náměšť nad Oslavou Jan Kotačka. Na prvních třech místech se umístily DD Telč, DD Náměšť nad Oslavou a DD Znojmo. Oproti loňskému roku si florbalisti z DD Náměšť nad Oslavou polepšili o jedno místo, tak snad za rok všechny porazí a budou první!

Poděkování za spolupráci patří DDM Radost, Náměšť nad Oslavou, ZŠ Náměšť nad Oslavou, Komenského 53, ČSŽ Náměšť nad Oslavou a všem sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit.

Více zde

Akce Čistá Vysočina

Kousek Vysočiny je díky našim dětem čistší. Každoročně se zapojujeme  do akce Čistá Vysočina, která je spojená s úklidem přírody. V letošním roce poprvé jako DD Klubíčko. Děti z Náměště nad Oslavou zbavily odpadků okolí cesty U Vícenického žlebu a děti z Hrotovic uklidily okolí dětského domova.

Více zde

Návštěva Chovatelské přehlídky trofejí na zámku v Náměšti nad Oslavou

Děti z Náměště nad Oslavou navštívily Tradiční chovatelskou přehlídku trofejí hospodářského roku 2022. Zajímavé byly i doprovodné výstavy, kde si děti rozšířily svoje znalosti z oblasti přírodovědy. K vidění byla např. výstava 100 let Českomoravské myslivecké jednoty, výstava o včelařství v regionu Náměšť nad Oslavou, videoprojekce filmů s mysliveckou tématikou.

Více zde

Velikonoční Obchůdky s Albertem

Dne 31. 3. a 4. 4. děti z Náměště nad Oslavou prodávaly v rámci projektu Velikonoční Obchůdky s Albertem jarní a velikonoční dekorace nejprve v Hypermarketu Albert Třebíč, Znojemská a o čtyři dny později na Ministerstvu zemědělství v Praze.  Děti se intenzivně zapojily do výroby předmětů a následně i do prodeje. Děkujeme Nadačnímu fondu Albert, zaměstnancům MZe, zaměstnancům prodejny Albert a všem, kteří zakoupeným výrobkem  přispěli k tržbě, která bude využita ve prospěch dětí.

Více zde

Kadeřnický salon

Děti z Náměště nad Oslavou navštívila kadeřnice Dana Růžičková. Přinesla dětem drogistické zboží, provedla jarní sestřih a naučila je správně pečovat o vlasy. Děkujeme!

Více zde

Vítání jara s koňmi

S dětmi z Hrotovic jsme se vypravili na akci pořádanou DDM Náměšť nad Oslavou do Jezdeckého klubu Dukovany, abychom si užili nejkrásnější pohled na svět, který je z koňského hřbetu. Děti navštívily stáje, projely se na koních a společně se s nimi vyfotily.

Více zde

Výstava Náměšťské dny kosmonautiky

Díky skvělé výstavě se děti z Náměště nad Oslavou podívaly do kosmu.  Na výstavě byla k vidění mimo jiné největší sbírka podpisů astronautů, nafukovací kosmická loď a obří nafukovací Měsíc, obří modely raket, komponenty raket zapůjčené ze soukromé sbírky p. J. Kovaříka, výstava fotografií astronoma Petra Horálka „Pohledy do nebe“ a mnoho dalších technických zajímavostí.

Více zde

Workshop Mozguma

Děti z Náměště nad Oslavou se zapojily v rámci akce DDM Radost do kreativní tvorby a podařilo se jim vytvořit jarní kytici z pěnové gumy Moosgummi.

Více zde

Program Finanční gramotnost

Za dětmi z Náměště nad Oslavou přijeli studenti z dobročinně založeného, apolitického studentského spolku v ČR Mise naděje MU Brno s programem zaměřeným na finanční gramotnost, aby dětem pomohli se zorientovat ve světě financí a naučili je  hospodařit s penězi.

Více zde

Světový pohár v biatlonu v NMNM

Díky nabídce vedení ČSB a SK NMNM jsme strávili příjemné odpoledne v areálu Vysočina Arena v NMNM, kde jsme měli možnost nejprve využít  doprovodný program Světového poháru v biatlonu jako např. bitlonovou střelbu a následně prožít nádhernou sportovní atmosféru při závodu na 10 km sprint mužů.

Více zde

Muzikofiletika

Děti z Náměště nad Oslavou se pravidelně setkávají s muzikoterapeutkou Svatavou Drlíčkovou. Při muzikofiletice dochází k rozvíjení kreativního potenciálu osobnosti děti, seznamují  s technikou bubnování na bubny djembe a dalšími netradičními nástroji.

Více zde

Jarní prázdniny

O jarních prázdninách  se děti opravdu nenudily. Zapojily se do programu DDM Náměšť nad Oslavou, navštívily výstavu vozů Škoda v Olympii, Modelový svět Brno, JumpPark Brno, rodinné zábavní centrum Labyrint Třebíč  a filmové představení Asterix a Obelix: Říše středu. Chodily na turistické vycházky, sportovaly, tvořily výrobky na Velikonoční Obchůdky s Albertem a relaxovaly.

Více zde

Bruslení v Náměšti nad Oslavou

Děti z Náměště nad Oslavou s nadšením vyrazily na zimní stadion, bruslení je zábava.

Více zde

Masopust

Děti z Náměště nad Oslavou navštívily Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči, aby si užily masopustní veselí. Vyrobily si barevné papírové čepice a podílely se na přípravě masopustních koblížků, které s chutí snědly.

Více zde

Výlet do Aqualandu Moravia

Děti z Náměště nad Oslavou si užily dostatek vodní zábavy v bazénech a na  atrakcích.

Více zde

Bruslení v Rouchovanech

Děti z Hrotovic si prověřily své bruslařské dovednosti na ledové ploše v Rouchovanech. Neobešlo se to ani bez pádů, ale záchranku jsme volat nemuseli.

Více zde

Dětský karneval v Hrotovicích

Děti z Hrotovic prožily ve Sport-V- Hotelu  karnevalové odpoledne. Na programu byly soutěže, nechyběla ani dětská diskotéka, animační program s klauny a taneční představení.

Více zde

Návštěva filmu Avatar: The Way of Water

Děti z Náměště nad Oslavou navštívily za odměnu za zapojení do Adventních Obchůdků s Albertem 2022 NF Albert dobrodružný sci-fi film z nádherného světa Pandory.  Film je velkolepým a strhujícím dobrodružstvím plným akce Jake Sullyho, Neytiri a jejich dětí, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu.

Více zde

Tříkrálový průvod a sbírka

Děti z Náměště nad Oslavou se zapojily do Tříkrálové sbírky, která pomáhá lidem v nouzi a nenechaly si ujít akci Tříkrálový průvod, který prošel Náměští nad Oslavou. Kromě tří králů na koních se průvodu zúčastnili i místní obyvatelé v kostýmech. Po přivítání tří králů a koledníků na Masarykově náměstí před radnicí se všichni společně vydali k živým jesličkám.

Více zde

Charitativní projekt „Dvakrát v roce Vánoce“

 

Zimní stadion města Třebíče KHNP arena se o první přestávce domácího derby Třebíč – Jihlava změnil v místo nadílky pro naše děti. Již po desáté dostaly děti díky SK Horácká Slavia Třebíč a divákům dárky pod vánoční strom jako o Vánocích a nechyběla ani plyšáková sprcha. Děkujeme za skvělou akci!

 

Více zde